Вимоги до рамних будівельних риштувань та їх монтаж

Ліси є важливою частиною обладнання під час проведення будівельних, ремонтних чи оздоблювальних робіт. Їх можна використовувати всередині та зовні будівель, зводити на різну висоту.

Також дані конструкції можуть відрізнятися за типом монтажу, навантаженням. Для обладнання будівельних майданчиків можна подивитися ліси на https://raobud.com.ua/, та вибрати найбільш підходящий варіант.

Переваги

Рамні види будівельних лісів є набір жорстко скріплених металевих труб у вигляді чотирикутників. Вони можуть мати кілька поперечних перекладин, по краях оснащуватися сходами. Між собою з’єднуються горизонтальними та діагональними стяжками. Такий варіант дає відразу кілька переваг. По-перше, елементи є міцними, здатними витримати значні навантаження, по-друге, складання та розбирання є простим, йде швидко.

Такі конструкції легко збільшувати по довжині та висоті, якщо потрібно наростити систему. Завдяки міцності рам ліси можуть встановлюватися на висоту в кілька десятків метрів. Існуючі бічні сходи не вимагають встановлення додаткових переходів між ярусами.

Ліси такого типу оснащуються поручнями, легко закриваються страховими сітками, що підвищує безпеку експлуатації. Конструкції можна використовувати багаторазово, їхнє перевезення та зберігання не викликають труднощів.

Монтаж

При встановленні лісів у будь-якому місці потрібно забезпечити безпеку їх експлуатації, для чого проводиться перевірка зовнішнього стану всіх елементів. Не допускаються до монтажу деталі зі слідами корозії, погнуті з іншими дефектами. Це визначається під час візуального огляду перед початком робіт.

Процес монтажу виглядає так:

  1. Визначається майданчик для встановлення рам і по можливості вирівнюється. Поверхня має бути твердою, міцною, необхідно виключити розмив поверхневими водами.
  2. При необхідності роблять відсипку із гравію, або під опори підкладають фанеру, листи металу.
  3. Рами встановлюють на вибраному майданчику, вирівнюють по вертикалі та горизонталі, жорстко скріплюють між собою. Так роблять по довжині всього ярусу, перевіряють точність монтажу та міцність установки, після чого приступають до монтажу наступного рівня.
  4. У наперед обраних місцях монтують секції зі сходами. Вони не повинні утворити суцільну вертикаль, необхідно чергувати, щоб знизити навантаження на окремі ділянки.
  5. На кожному ярусі кріпляться бар’єри, монтується сітка, що захищає.

Після монтажу всієї конструкції, ще раз перевіряється міцність закріплення, точність установки та виконання всіх правил техніки безпеки по розміщенню.