Лазня: користь і шкода для здоров’я

Баня — стародавній обряд, який набув популярності по усьому світу. Завдяки унікальному поєднанню високої температури і вологості, лазня має численні корисні властивості для здоров’я.

Однак, як і будь-який лікувальний засіб, вона має свої протипоказання і можливу шкоду. У цій статті ми розглянемо основні аспекти користі та шкоди відвідування бані.

Користь лазні для здоров’я

 1. Поліпшення кровообігу: Під час відвідування лазні розширюються кровоносні судини, що сприяє поліпшенню кровообігу і постачанню тканин киснем.
 2. Очищення шкіри: За високої температури відкриваються пори, що сприяє виведенню токсинів і шлаків з організму через шкіру, роблячи її чистою і пружною.
 3. Розслаблення м’язів: У лазні м’язи розігріваються, що сприяє їхньому розслабленню, зняттю м’язових напружень і полегшенню болю в разі захворювань опорно-рухового апарату.
 4. Зміцнення імунітету: Підвищення температури тіла в лазні активізує імунну систему, зміцнює захисні сили організму і допомагає боротися із застудами та інфекціями.
 5. Зниження стресу: Баня є чудовим засобом для релаксації, зняття нервового напруження і поліпшення настрою.

Негативні наслідки лазні та протипоказання

 1. Серцево-судинні захворювання: Відвідування лазні протипоказано за високого артеріального тиску, ішемічної хвороби серця, а також після інфаркту міокарда та інсульту.
 2. Онкологічні захворювання: Хворим із раковими пухлинами лазня також протипоказана, оскільки може сприяти поширенню метастаз.
 3. Вагітність: Баня може бути небезпечною для вагітних жінок, особливо на ранніх термінах, оскільки підвищення температури тіла може негативно вплинути на розвиток плода.
 4. Запальні процеси та інфекції: У разі гострих запальних захворювань, гнійних процесів та інфекцій лазня може погіршити стан, викликавши загострення симптомів.
 5. Епілепсія та інші неврологічні розлади: Відвідування лазні може спричинити напади у людей з епілепсією або посилити інші неврологічні симптоми.

Дотримання правил безпеки

Щоб уникнути можливої шкоди від відвідування лазні, необхідно дотримуватися таких правил безпеки:

 1. Поступова адаптація: Починайте з невеликих інтервалів часу і поступово збільшуйте тривалість перебування в парильні.
 2. Слідкуйте за самопочуттям: Якщо відчуєте запаморочення, слабкість або інші неприємні симптоми, негайно вийдіть із парильні та припиніть процедуру.
 3. Питний режим: Важливо заповнити втрату рідини, тому пийте достатню кількість води або інших безалкогольних напоїв під час відвідування лазні.
 4. Не вживати алкоголь: Алкоголь посилює навантаження на серцево-судинну систему і може призвести до зневоднення, погіршуючи самопочуття в лазні.

Лазня має низку корисних властивостей для здоров’я, проте має і свої протипоказання. Щоб отримати максимальну користь і уникнути шкоди, слід дотримуватися правил безпеки і проконсультуватися з лікарем перед початком відвідувань, особливо якщо у вас є хронічні захворювання.

Якщо ви вирішили, що відвідування лазні в Києві принесе вам тільки користь, то скористайтеся порталом laznya.kiev.ua.