З наближенням зими в Інтернеті все частіше можна зустріти матеріали, у яких розповідається, як можна купити літій-залізо-фосфатні батареї та на їх основі у домашніх умовах створити досить потужне джерело живлення.
Для цього буде потрібний інвертор і зовсім небагато зусиль. Таким чином сам майбутній споживач вибирає варіант, яку саме батарею йому взяти — тут все залежить від його фінансових можливостей, хоча в такому випадку економити — це не зовсім виправдане рішення.
Вибираємо АКБ: літій-залізо-фосфат чи інші варіанти
Звичайний користувач може сформулювати низку вимог, яким має відповідати джерело резервного електропостачання:
- Здатність якомога довше забезпечувати електрикою підключені прилади.
- Вимагати мінімальної уваги, тобто — акумулятор повинен сам відновлювати заряд і працювати максимально автономно, мати мінімальні вимоги щодо проведення технічного обслуговування.
- Висока безпека, насамперед це стосується небезпеки займання. А також виділення небезпечних газів, які можуть зашкодити життю людей чи тварин.
Якщо оцінювати наведені характеристики, перший пункт — це доступна місткість акумулятора. Тут слід розуміти ту частину заряду, яку можна використовувати, щоб надалі акумулятор міг перезарядитись (відновити свій заряд) без втрати вихідних (паспортних) даних. А це залежить від можливої глибини заряду. І якщо для стартерних батарей вже небезпечний розряд менший за 50 відсотків, то АКБ літієвої групи можуть розряджатися практично повністю — до 95%. В принципі вони можуть витримати і повний розряд, але більшість виробників не рекомендують це робити. Тобто користувач може повністю використовувати ту місткість, за яку він заплатив.
Якщо оцінювати третій пункт, тут першість належить літій-залізо-фосфатним батареям. Їх конструкція — це повністю герметичний блок, з якого не відбувається виділення газів. Крім того, особливості електрохімічних процесів не призводять до підвищення температури, і, як наслідок, ефекту теплового розгону, як це відбувається з літієвими АКБ. Тому вони мають дуже високу пожежну безпеку і можуть без проблем бути встановлені в жилих приміщеннях.
Якщо оцінювати простоту експлуатації, то тут варто віддати перевагу smart-акумуляторам — батареям, які мають вбудовану BMS-плату. Вона дає можливість контролювати заряд кожного осередку окремо — це дозволяє уникнути перезаряджання, що негативно впливає на термін експлуатації Lifepo4 батареї. Крім того, в них знаходиться інтегрована система управління АКБ, яка моніторить всі процеси, що протікають, і може попередити власника про потенційно можливі відмови. Це забезпечить дуже тривалий термін експлуатації, адже літій-залізо-фосфатні АКБ можуть витримувати без критичного зменшення місткості до 7000 циклів перезаряду.
Крім того, до плюсів цього типу АКБ — літій-залізо-фосфат https://ads.ua/ua/litiy-zhelezo-fosfatnye-batarei-s-smart-bms-inverter — слід віднести високу швидкість відновлення заряду. Бустерні технології забезпечують відновлення заряду до 80% протягом 30-45 хвилин, що дуже важливо при короткочасних включеннях електрики.
Оставить коммент.