Поняття про компресійні фітинги та їх призначення

Установка пластикового трубопроводу для подачі води потребує застосування спеціальних сполучних компонентів.

Такі елементи сприяють отримати більш якісне, надійне і герметичне з’єднання декількох відрізків труби на прямій ділянці, на повороті або переході труб, що володіють різними діаметрами. Як правило, для пластикових труб використовують кріпильні компоненти, що отримали назву компресійні фітинги. Також їх називають обтискними фітингами.

Понятия

Компресійний фітінг – різновид сполучних компонентів, часто розбірних, призначений для установки трубопроводу, виконаного з пластика. Такі сполучні компоненти допомагають з’єднати кілька відрізків труб, що володіють не тільки однаковим, але і різним перетином, формуючи, таким чином, вузли розгалуженого типу, різні врізки, об’єднуючи кілька частин трубопроводу в єдину систему. Також компресійні фітинги використовуються в якості заглушки для кінцевого ділянки комунікації.

Компресійні фітинги – елементи, що дозволяють виконувати всі монтажні роботи без застосування зварних робіт. Використовуються вони для фіксації полімерних трубних конструкцій, зокрема ПЕ-80 і ПЕ-100.

Ключова особливість компонентів – простота в установці. Щоб з’єднати труби не потрібно використовувати спеціальні інструменти і володіти професійними знаннями. Стикування труб здійснюється за допомогою прямих або вигнутих фітингів, незалежно від погодних умов.

Призначення

Головне завдання компресійних фітингів – з’єднання труб в єдину трубопровідну систему, незалежно від їх діаметра. Такі сполучні компоненти характеризуються досить високою універсальністю, простотою установки і застосування, які обумовлюються і сферою їх використання:

  1. Для ремонту пошкодженої труби або трубопроводу.
  2. Для облаштування водопроводу, що володіє промисловим призначенням.
  3. Для подачі води в комунальні господарства.
  4. Для облаштування теплиць.
  5. При необхідності прокласти водопровід в малоповерховому будівництві.
  6. Для організації зрошувальної системи.
  7. Для облаштування каналізаційної системи.

Більш того, компресійні фітинги – компоненти, які піддаються збірці і розбиранню протягом великої кількості разів. Проте, якщо кріплення вийшло з ладу, його необхідно повністю замінити. Також допускається заміна лише зношеного компоненту системи.