Історія приготування піци та декілька фактів про неї

Ким було придумано одне з найвідоміших по всьому світу страв – піца? Блюдо прикрашає меню і столи багатьох ресторанів і кафе, багатьох будинків.

А рецептів приготування страви так багато, що з процесом зможе впоратися навіть маленька дитина.

Історія

У другій половині XVIII століття Неаполь почав швидко розростатися і розвиватися в регіонах Італії. Завдяки закордонним продажам і регулярному збільшенню кількості людей, що прибувають з сіл, місто стало досягати чисельності населення 399 тисяч чоловік.

Так як населення постійно збільшувалося, жителі Неаполя зіткнулися з досить суворими умовами виживання. Вони постійно виконували низькооплачувану роботу, постійно змінювали місце свого проживання, а також місце своєї роботи. Щоб подолати голод в дорозі і була придумана піца.

Спочатку блюдо виступало в якості звичайної коржі, яка зверху прикрашалася самими різними продуктами, які були в наявності. Перша піца була приготовлена вуличними торговцями у великих картонних коробках. Продавалося блюдо порційно. Основні інгредієнти першої піци – часник, сало і сіль.

Однак уже в XIX столітті король Умберто I відвідав Неаполь і вирішив спробувати 3 види піци – з салом і базиліком, з рибою і з помідорами, моцарелою і базиліком. Особливу увагу привернула саме третя піца, тому вона була названа на честь королеви – Маргарита. Саме тому піца стала одним з найпоширеніших страв, яка з’являлася в будинку кожного сільського жителя і перетворилася в національне блюдо, яке сягає корінням в далеке минуле Італії.

У XX столітті, намагаючись знайти роботу, неаполітанці були змушені відправитися за океан. З собою вони прихопили і свою національну кухню. Так, вже в 1905 році була відкрита перша піцерія на території американського міста Нью-Йорк. Блюдо досить швидко стало популярним, а кількість закладів з його приготуванням тільки збільшувалася.

Особливої трансформації блюдо досягло в результаті економічного розвитку, що дозволило громадянам розвиватися, а самій піці – «одомашнитися». Також піца була представлена і в якості продукт – напівфабрикату, який заморожувався і зберігався протягом певного періоду.

Наші дні

Сьогодні піца є одним з найпопулярніших страв. Вона зустрічається в меню багатьох ресторанів і кафе, у великих комерційних закладах. Більш того, сьогодні існує безліч різних рецептів приготування страви, для начинки якого використовуються різні продукти: сир, м’ясо, морепродукти, гриби, цибуля та інше.